Pytania i Odpowiedzi

Jak wygląda rozmowa przed sesją?

Najpierw umawiamy się na rozmowę, żeby ustalić jakie są twoje potrzeby i rodzaj sesji Cię interesuje, jakie są Twoje wymarzone zdjęcia i czego ode mnie oczekujesz.

Jak mam się przygotować do sesji?

Kiedy zdecydujemy się na współpracę wymieniamy się moodboardem i inspiracjami, ustalamy szczegóły: czy chcesz mieć profesjonalny makijaż, jakie zestawy ubrań będą pasowały do sesji, czy decydujemy się na dodatki jak np. kwiaty.
Dobrze jest zrelaksować się kilka dni przed przed sesją i zrobić to, co lubisz najbardziej. Zdecyduj sama, czy to będzie masaż twarzy, ciała, bieganie czy basen

Czy muszę mieć profesjonalny makijaż?

Tylko jeśli chcesz:) Wiele moich klientek decyduje się na zamówienie dodatkowej usługi (ok 250zł), ale równie wiele woli zrobić makijaż samodzielnie, lub pokazać się zupełnie bez makijażu.
Zrób to, z czym czujesz się najbardziej naturalnie i pewnie w swojej skórze.

Co znaczy MUA?

MUA to skrót od Make Up Artist: to jest profesjonalna makijażystka, która wie, jak zrobić specjalny makijaż do zdjęć, w zależności od ich charakteru (wizerunkowe/kobiece).

Możesz zamówić dodatkową usługę MUA, samodzielnie lub razem z sesją. Taki makijaż trwa ok 1 godziny a koszt to ok 250zł.

HMUA (Hair and Make Up Artist) zajmuje się wizażem, czyli profesjonalnym makijażem i nieskomplikowanym ułożeniem włosów do zdjęć.

Gdzie odbywa się sesja?

Sesje organizuję w jednym z dwóch moich apartamentów w Warszawie: White Loft Stare Bielany lub Opera Art Starówka. Oba są super fotogeniczne i mają piękne, naturalne światło.
Bez dodatkowych opłat za wynajem. Jeśli wolisz, możemy też zrobić fantastyczną sesję w plenerze lub połączyć obie opcje.

Jak wygląda sesja?

Spotykamy się w studio o umówionej godzinie, zazwyczaj między 9 a 15. Wybieramy ubrania tak, aby zdjęcia były spójne i jak najbardziej korzystne. Jeśli tak się umówiłyśmy spotykasz się z MUA (ok 1 godz) lub HMUA (ok 1,5 godz). Jeśli chcesz, robisz lub poprawiasz makijaż. Realizujemy sesję i nasze wcześniejsze pomysły, ale przede wszystkim idziemy za flow :)
Sesja trwa zazwyczaj 1-3 godziny.

Kiedy dostanę gotowe zdjęcia?

W ciągu tygodnia wysyłam Ci miniaturki do wyboru, w ilości wg wybranego pakietu. Na wybranie zdjęć do dalszej pracy masz do 7 dni. Potem zajmuję się obróbką wybranych zdjęć, zgodnie z umową z retuszem lub bez i dostarczam Ci w ciągu 2 tygodni gotowe fotografie cyfrowo, w formacie 4K, lub innym, np. przygotowanym do publikacji na Instagramie lub do wydruku.

Na jakich zasadach mogę korzystać ze zdjęć?

Kiedy już prześlę Ci gotowe zdjęcia w wybranym formacie, udzielam Ci licencji niewyłącznej na publikację i sama mogę użyć zdjęć do promocji. To znaczy, że możesz z nich korzystać na określonych polach eksploatacji np. na social mediach, zrobić odbitki czy opublikować w książce, którą właśnie wydajesz. Zachowuję autorskie prawa majątkowe, co znaczy, że nie możesz zdjęć udostępniać, za opłatą lub bez, osobom trzecim.

Czy płacę za dojazd?

Jeśli sesja odbywa się poza moim apartamentem na Starówce lub Starych Bielanach obowiązuje dopłata za dojazd 5zł/km od centrum Warszawy.

Czy wystawiasz faktury?

Tak, fakturę wystawiam w momencie wykonania usługi lub daty wygaśnięcia ważności vouchera.